Ekologiškas bulgariškųjų levandų eterinis aliejus
- Gamintojas:Sweet Nothing
- Prekės kodas: Ekologiškas levandų eterinis aliejus
- Prieinamumas: Sandėlyje
- Grynasis kiekis: 5.00ml
-
8,90€
Ekologiškas bulgariškųjų levandų eterinis aliejus
Tikrųjų levandų eterinis aliejus vienas mėgiamiausių ir dažniausiai naudojamų eterinių aliejų pasaulyje, kurį rasite bene kiekvienuose namuose. Jo gėliškas, malonus kvapas itin vertinamas dėl raminamųjų savybių: padeda atsipalaiduoti, mažinti stresą, gerinti miegą. Bet vertingiausia jo savybė – gebėjimas suderinti protą, sielą ir kūną. Levandų absoliutas yra nepakeičiamas parfumerijoje.
Bot: Lavandula angustifolia
Kilmės šalis – Bulgarija
Chemotipas (pagrindiniai komponentai): Linalyl acetate, Linalool
Išgavimo būdas – distiliacija
Augalo dalis – žiedai
Aromatas – gėliškas, saldžiai žolinis
Nata – viršutinė/širdies
BENDROJI INFORMACIJA
Alchemija: levandų aliejus puikiai dera su daugeliu – apelsinų, citrinų, ramunėlių, kvapiųjų šalavijų, pelargonijų – ir kitais eteriniais aliejais.
Bulgarijos ekologiniame ūkyje distiliuotas tikrųjų levandų (bot. Lavandula angustifolia) eterinis aliejus labiausiai vertinamas dėl raminamųjų savybių – padeda mažinti stresą, pasiruošti miegui, nusiraminti. Be to, levandų eterinis aliejus naudojamas masažiniuose mišiniuose, taip pat priemonėse po depiliacijos ar skutimosi. Levandų eterinis aliejus dezodoruoja aplinką, puikiai dera su apelsinų, citrinų, ramunėlių, kvapiųjų šalavijų, pelargonijų ir kitais eteriniais aliejais.
Bulgariškų levandų eterinis aliejus – pats universaliausias, švelniausias ir labiausiai charakteringo levandų kvapo eterinis aliejus. Būtent bulgariškos levandos eteriniame aliejuje yra optimalus linalolio ir linalyl acetato santykis, kuris puikiai ramina, gerina miegą.
Prancūziškų levandų eterinis aliejus paprastai yra aštresnio kvapo su balzaminiais pustoniais bei intensyvesnio priešuždegiminio poveikio.
Kaip pasirinkti? Jei levandų eterinį aliejų naudosite vaikams, augintiniams arba miegui gerinti, rinkitės bulgariškų levandų eterinį aliejų. Būtent bulgariškų levandų eterinis aliejus geriausiai tiks vaikams ir augintiniams, kurių kvėpavimo sistema yra jautri.
Levandos augalas, manoma, kilusi iš Indijos aukštumų, tačiau dabar auga įvairiose saulėtose, sausose, akmenuotose pasaulio vietose. Šis kvapnus ir vertingas augalas užbūrė senovės romėnus, auginusius levandą dabartiniame Provanso regione. Levandos pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos žodžio “lavere”, kuris reiškia “plauti”, nes besirūpinantys savo švara romėnai drabužius skalbdavo naudodami levandą, taip pat kvepindavo šiuo aliejumi vonias. Viduramžiais levanda buvo naudojama namuose ir bažnyčiose – kvėpinti patalpas, drabužius, patalus. Taip pat iš jų gamino kvapnius maišelius vabzdžiams baidyti, o Anglijoje levandų pripildydavo švarkų, kepurių pamušalus, kad rūbai kvepėtų nuolatos. Ilgus metus Prancūzija buvo didžiausia levandų augintoja ir eterinio aliejaus eksportuotoja, tačiau pastaraisiais metais ją vejasi Bulgarija.
Sudėtinga levandų eterinio aliejaus cheminė sudėtis lemia platų jos pritaikymą.
Rūšiavimo informacija:
- Buteliukas – stiklas;
- Kamštelis, lašintuvas – plastikas;
- Etiketė – plastikas PVC.
Eterinio aliejaus cheminė sudėtis (pagrindinės dalys): Linalyl acetate, Linalool.
Kosmetinės savybės:
- ramina odą: priemonėse po skutimosi, po depiliacijos ar nudegimų;
- mažina niežėjimą ir odos sudirgimą po įkandimų ir įgėlimų;
- regeneruoja odą: priemonėse nuo raukšlių, strijų, randų.
Aromaterapinės savybės:
- mažina stresą, nerimą;
- gerina miegą;
- atpalaiduojamiems masažams;
- pavargusių, įsitempusių, skausmingų raumenų masažui;
- įkvepiamas esant gimdymo skausmui, nes ramina, balansuoja ir atpalaiduoja emocijas;
- dezodoruoja aplinką, neutralizuoja nemalonius kvapus.
Parfumerinės savybės:
- levandų kvapas – vienas lengviausiai atpažįstamų kvapų;
- šis gėliškas aromatas yra lengvas ir gaivinantis, saldus, turintis žoliškų ir balzaminių pustonių. Priklausomai nuo augimvietės gali būti ir kampariškas su subtilia pušies užuomina; levandų eterinio aliejaus kvapas naudingas, norint stiprinti gėliškas natas;
- Šiuolaikinėje parfumerijoje levanda švelniai mėgstama moteriškuose aromatuose, nors naudojama ir unisex, ir vyriškuose kvepaluose;
- levanda prideda aromatų kompozicijai žoliškumo, gali suteikti kvapui mėtos šaltumo arba atvirkščiai – padėti sukurti šiltą, prieskoninį, karštą vasaros naktį primenantį aromatą. Itin dera su pušų, kvapiųjų šalavijų, rozmarinų, pačiulių, briedragės, bergamotės, nerolio ir apelsinų žiedų aromatais;
- kvepalams gaminti dažniausiai naudojama Lavandula angustifolia arba kitaip Lavandula officinalis rūšys, taip pat kampariška Lavandula stoechas, kuri labiau kvepia kaip rozmarinas;
- iš olandiškos levandos ir Lavandula intermedia išgaunamas aliejus daug aštresnis ir turi labiau medicininį aromatą.
Gyvūnams:
Levandų eterinis aliejus veikia raminančiai, atpalaiduojančiai, tinka garinti vakare. Tinkamai praskiestas tinka naudoti ant niežtinčios ir sudirgintos odos. Dezodoruoja ir valo patalpų, kuriose gyvena gyvūnai, orą.
Dėl teisės aktų reikalavimų negalime aprašyti visų eterinio aliejaus terapinių savybių, nors jos yra pagrįstos aromaterapeutų tyrimais.
NAUDOJIMAS
- 3-5 lašus paskleiskite ore garintuvu (difuzoriumi);
- Užlašinkite ant servetėlės ir padėkite šiltoje vietoje, pavyzdžiui ant radiatoriaus. Šildomas eterinis aliejus paskleis naudingas molekules ore;
- Įlašinkite į vandenį 5 lašus plaudami grindis;
- Gryni eteriniai aliejai ant odos nenaudojami. Juos būtina skiesti su baziniais aliejais. Masažams, įtrynimams, kvėpinimuisi skieskite su baziniu aliejumi (migdolų, sezamų, ar kt.): 10 lašų mišinio į 10 ml (du valgomieji šaukštai) bazinio aliejaus;
- Pilkite į vonią, ištirpinę kastilijos muile: 5 lašų eterinio aliejaus į 10 ml. kastilijos muilo. Nelašinkite eterinio aliejaus tiesiai į vandenį, nes aliejai netirpsta vandenyje, bet plūduriuoja paviršiuje, todėl gali patekti tiesiai ant odos ir ją sudirginti;
- Lašinkite 3 lašus ant drėgnos servetėlės ir dėkite į spintą ar drabužių džiovintuvą, kad kvėpintų drabužius. Kai kurie eteriniai aliejai gali ištepti baltos spalvos drabužius!
- Naudokite inhaliacijoms: lašinkite 3-4 lašus į karštą vandenį ir kvėpuokite jo garais arba lašinkite į asmeninį inhaliatorių.
-
Turėkite po ranka eterinio aliejaus buteliuką ir nuėmę lašintuvą įkvėpkite 2-3 kartus.
Siekiant maksimalaus poveikio mūsų emocijoms (pav. mažinti stresą, gerinti nuotaiką, raminti ir pan), eterinius aliejus reikia garinti intervalais, geriausia 3-4 kartus po 15 minučių garinti elektriniame difuzoriuje. Tarp garinimų daryti ne trumpesnę kaip 30 minučių pertrauką. Mūsų smegenys, kurios atsakingos ir už emocijų reguliavimą, labai plastiškos ir linkusios prisitaikyti prie aplinkos, tad ir prie eterinių aliejų skleidžiamo poveikio pripranta. Siekiant geriausio terapinio poveikio emocijoms, smegenims reikia dinamikos, kurią ir sukuria eterinių aliejų garinimas intervalais.
Jei siekiate eterinių aliejų poveikio fizinei būsenai, garinkite eterinius aliejus kelis kartus per dieną po 30 minučių.
Receptas:
PAGALBA NUDEGUSIAI SAULĖJE ODAI
- 50 ml atšaldyto alavijų gelio;
- 10 lašų levandų eterinio aliejaus.
Suplakite ir tepkite nudegusias vietas. Šis raminamasis gelis tiks ir veido odai, ir vaikams nuo 2 metų.
SAUGUMAS!
Levandų eterinis aliejus vienas iš nedaugelio, kurį galima naudoti neskiestą ant odos. Pavyzdžiui raminant nudegusią odą ar vabzdžių įkandimų sudirgimus, galima tepti lašelį gryno eterinio aliejaus. Tačiau, naudojant didesniems odos plotams, reikėtų skiesti. (rekomenduojama koncentracija veido kosmetikai iki 1,5 %, kūno masažui – 3 %)
Nėščiosiosioms: tikrųjų levandų eterinis aliejus nėštumo metu nerekomenduojamas, tačiau itin naudingas gimdymo metu, nes jis ramina, balansuoja ir atpalaiduoja emocijas. Nugaros ir strėnų masažai su levandų eteriniu aliejumi (2 proc. augaliniame aliejuje) rekomenduojami likus savaitei iki gimdymo. Levandų eterinis aliejus negali būti naudojamas po epidūrinio nuskausminimo.
Saugus naudoti kūdikiams ir vaikams.
Vengti naudoti oksidavusį eterinį levandų aliejų, nes gali sukelti odos sudirgimą.
Jei eterinis aliejus sudirgintų odą, ją būtina valyti bet kokiu baziniu aliejumi, kurį turite po ranka (alyvuogių, saulėgražų ar kt.). Nenaudokite vandens eteriniams aliejams nuplauti, nes vanduo dar giliau perneš eterinius aliejus į odą ir tik sustiprins sudirginimą.
Siekiant išsaugoti vertingas eterinių aliejų savybes, eterinius aliejus ir jų mišinius reikėtų laikyti tamsioje vėsioje vietoje.
Aromaterapijos pagrindinė taisyklė – mažiau yra daugiau, t. y. eteriniai aliejai geriau veikia esant mažoms dozėms.